V úterý 18. dubna 2023 jsme pořádali on-line kurz, který volně navazuje na webinář pořádaný 21. 2. 2023. Kurz se uskuteční od 8:30 do 12 hodin. Aktuálně je možné kurz objednat pouze pro učitele jedné školy (příp. více škol v regionu).
Cílem předkládaného kurzu je poskytnout učitelům ZUŠ tipy na nové vzdělávací metody. V druhém plánu kurz nabídne účastníkům možnost podívat se na svůj obor z jiného úhlu pohledu.
V prvním 90minutovém bloku se lektor zaměří na využití technologií ve výuce hudební nauky. Součástí webináře budou ukázky konkrétních metod (krátká videa, prezentace lektora). Účastníci budou mít prostor pro sdílení zkušeností a budou diskutovat o možnostech i rizicích využívání (nadužívání) technologií nejen ve školám. Lektor se bude též věnovat umělé inteligenci formou několika provokativních dotazů a tezí.
Druhý 90minutový blok lektor zahájí přednáškou ke třem stylům klasické hudby posledních 100 let (moderna, postmoderna a postpostmoderna). Na tuto krátkou přednášku naváže diskuse o využití skladby ve výuce hudební nauky. Lektor představení některé progresivní výukové metody využitelné v uměleckém vzdělávání. 2. blok bude zakončen diskusí.
Kurz je možné hradit z Šablon I v OP JAK.
Vystudoval Pražskou konzervatoř v oborech varhany a skladba, na HAMU v Praze absolvoval obor cembalo. Po studiích se věnoval koncertní činnosti a s krátkými přestávkami působil na ZUŠ a konzervatoři na pozicích učitele a později zástupce ředitele. Od roku 2010 spolupracuje na projektech spolufinancovaných Evropskou unií (Awareness for Fairness; Vytvoření institucionální sítě mezi subjekty terciálního vzdělávání, soukromým a neziskovým sektorem; Podpora uměleckého vzdělávání pro rovné příležitosti; projekty z tzv. šablon). Od roku 2013 vede obecně prospěšnou společnost Portedo. Robert Mimra je členem Ústřední umělecké rady ZUŠ ČR (sekce skladby) a několika dalších oborových spolků a organizací.